Intruduction

Penzion Artur se nachází v oblasti Jizerských hor na Malém Semerinku v blízkosti střediska zimních sportů Hrabětice – Severák. Nedaleko je to k centru obce Bedřichov i Janov nad Nisou. Má ideální polohu pro vyznavače všech druhů sportů a turistiky a taktéž je vhodný pro strávení příjemné a klidné dovolené rodin s dětmi. V zimních měsících je v okolí mnoho velmi dobře značených a denně udržovaných běžeckých tratí (Jizerská magistrála) a milovníci sjezdového lyžování mají možnost výběru z mnoha sjezdovek všech náročností od začátečníků až po profesionály. Jizerské hory jsou známy pro svou nádhernou přírodu, která přímo vybízí k pěším nebo cyklistickým výletům do okolí. V létě lze využít možnost koupání v přírodních nádržích, pronájem tenisových kurtů nebo bowling.

Náš penzion leží pouhých 8 km od Liberce, který nabízí spoustu možností kulturního i
sportovního vyžití jako je například plavecký bazén, centrum Babylon s aquaparkem, ZOO a botanickou zahradu. Velice oblíbený je výlet lanovou dráhou na rozhlednu Ještěd.
Doporučujeme rovněž návštěvu 8 km vzdáleného města skla a bižuterie – Jablonce nad Nisou, s možností zajištění exkurze do některé ze sklářských firem s ukázkou výroby, nebo do nově zrekonstruovaného plaveckého bazénu.

Velkým lákadlem je i nově postavená bobová dráha v Janově nad Nisou, nejdelší v ČR.

 

Pension Artur is situated in Jizera mountains, this part is called Malý Semerink. It is not far from wintersport center Hrabětice, Severák or Bedřichov. Our pension is supr place for sport or quiet and peace holiday. In winter there is possible to use ski slope or skirunnung. Jizera mountains have very nice and beautiful nature. So this is the reason why they are so popular.

You can go on trip or take your/our bicycle. In spring is possible to swimm there in Pension or overthere in Nature. We have also a lot of contacts so you can play tennis or bowling.

Pension Artur is only 8 km far from Liberec. This town offer a lot of culture and sport activities. For example: Babylon (aquapark), ZOO, Botanic gardens and very favourite trip is by cable railway on famous out-look tower called Ještěd.

We also advise trip to Janov there you can find popular summer bobsled (the longest in Czech rep.) and there we can book a special visitation in to the Glas factory.